Profil uživatele
avatar

martin

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
108
101
Počet komentářů 49
Ohodnocené restaurace 0
Účast na gastroakcích 0

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2016: 42

Na co mám slabost: "Maurerovi" :D

Co bych si dal/a k poslední večeři: Buřty s cibulí :o)

Proč se vám budu líbit: A proč bych měl?

Moje nejoblíbenější

Restaurace: Hotel Zvon, České Budějovice

Nápoj: Kohoutková

Gastrokniha: Vaříme s Novou :D

Gastrofilm: Křidýlko nebo stehýnko

Moje oblíbené z Maurerova výběru GRAND RESTAURANT

Moje komentáře

> 26.09.2015 - Grand Cru: V týdnu jsme viděl...
V týdnu jsme viděl rozhovor v TV s panem Punčochářem. Zdaleka nebyl tak sebevědomý jako ostatní jeho "slavní" kolegové. Hovořil o česko-rakouském konceptu. Zvědavost byla z mé strany velká. Očekávání jsem krotil. Skutečnost úžasná. Jedná se o jednu z nejlepších restaurací matičky stověžaté. Až nyní si čtu další příspěvky. Oprávněně v zásadě jen samá chvála.
> 26.09.2015 - Maitrea: Ten Star trek byl pouze...
Ten Star trek byl pouze úplně první dojem. Scházeli tam jen zasouvací dveře. U stolu si již připadáte jako doma.
> 26.09.2015 - Maitrea: Určitě není třeba se...
Určitě není třeba se bát označení vegetariánské restaurace. Palačinka se špenátem je opravdová pohádka. Prostředí malinko jako ze Star treku, ale jinak velmi kvalitní jídlo i obsluha. Doporučuji ovocné limonády. Na to, že jsme pár metrů od Staromáku, tak účet byl velmi přívětivý.
> 26.09.2015 - Café Imperial: Noviny se mi zde nechce...
Noviny se mi zde nechce rozprostřít. Vím nejsem v knihovně, ale ti kteří vědí mi určitě porozumí. Prostě ta ranní pohodička zde chybí. K vícehvězdičkovým snídaním je zde poměrně daleko. Prostě a jednoduše na snídani jinam. U Rozvařilů mají však ještě zavřeno :-I
> 26.09.2015 - Café Imperial: Zkusil jsem dnes snídani....
Zkusil jsem dnes snídani. Hodně mně fascinuje jak jsou zde z CI všichni nadšeni. Já všude vidím pana Pohlreicha a tak se snažím být náročný jako on. ŽE bych se cítil v Imperialu na snídani jako v každém hotelu, tak to se mi nedaří. Obsluhy tam je víc než je záhodno. Interiér samozřejmě famózní, ale nabídka snídaňových pochoutek je taková "nějaká". Když půjdu nyní do jakéhokoli bistra nejlépe se zahrádkou, tak si pochutnám více za méně peněz a zároveň zažiji lepší snídaňovou atmosféru.
> 25.09.2015 - Francouzská restaurace Art Nouveau: Baťovských 599 za...
Baťovských 599 za tříchodové menu včetně nápoje a kávy. Krémíček z čerstvých hub. Netuším kde je vzali :-D, řízek ze selátka s výborným bramborovým salátem. Mohlo jej být malinko větší porce a na závěr rakytníková zmrzlina. V příjemné společnosti a hezkém prostředí jsem si velmi pochutnal. Ta zmrzlina je bombová.
> 06.09.2015 - Spálený Mlýn penzion: Od poslední návštěvy se...
Od poslední návštěvy se ve Spáleném mlýně velmi zvedli. Škoda horší dostupnosti z Prahy. Prostředí je předurčeno pro určité zdržení se na této adrese. Tentokrát i pokrmy i obsluha se přičinila, že jsme nepozřeli pouze hlavní jídlo a zdrželi se i na zákusky, kafíčko ... Prostě hezký čas.
> 03.09.2015 - Lokál: K čemu se vyjadřuješ...
K čemu se vyjadřuješ tušíš alespoň ty?
> 02.09.2015 - COA: Trošku blázinec. V jednom...
Trošku blázinec. V jednom baráku dvě restaurace. Zajímavá symbióza asie a pizerie a mnoha dalších všhochutí v okolí. Chodím tudy denně a až dnes jsem zjistil, že je to 2in1. Asijské chutě ujdou, ale jsou samozřejmě lepší restaurace a bistra. Takže v husté kunkurenci myslím, že jsem zde byl naposled.
> 02.09.2015 - Hilton Prague hotel, Café & Bistro: Výborné místo na...
Výborné místo na pracovní schůzky. Prostor je tak velký, že své soukromí si určitě naleznete. Obsluha je malinko familiérní, ale ne na úkor profesionality. Vynikající lasagne a především saláty.
> 01.09.2015 - Obecní dům, Plzeňská restaurace: Měl(i) jsem asi štěstí....
Měl(i) jsem asi štěstí. Praha se trošku vyprázdnila od turistů a my jsem ve větším počtu, takže tisícikorunové restaurace vynecháme. V Plzeňské restauraci strávníků mnoho nebylo a tak si nás jaksi považovali. Vše bylo kvalitní - obsluha i jídlo a o prostředí asi není třeba debatovat.
> 01.09.2015 - Café Colore: Kdeže loňské sněhy...
Kdeže loňské sněhy jsou. Čas se v Colore bohužel nezastavil a v pohodě zůstala pouze nabídka a chuť dortů. Obsluha se výrazně zhoršila. Do kuchyně pozdravy netřeba zasílat.
> 30.08.2015 - Genius Loci: Evichce bych doporučil,...
Evichce bych doporučil, aby do této restaurace jela spíše na limonády, kterých mají poměrně velký výběr a jsou vynikající. Na víno asi jinam. To byla nadsázka. Jinak my vždy dostatečně uspokojeni.
> 30.08.2015 - La Bottega di Finestra: Kdyby byla příznivěji...
Kdyby byla příznivěji nastavena otevírací doba, tak bychom ochutnali asi všechny saláty z bohaté nabídky. Název je malinko složitější a tak jsem si přejmenoval toto skvělé bistro na Salátové království. Kdyby jste měli tipy na obdobná bistra s obdobnou nabídkou kvalitního papání, tak neváhejte se podělit i v případě, že nejsou uvedeny ve zdejším seznamu. :-)
> 30.08.2015 - La Bottega di Finestra: Včera jsem zabloudil na...
Včera jsem zabloudil na basketbalový turnaj žáků, kde jedno z pražských družstev mělo na dresech NEJEZTE BLBĚ. Od té doby jsem byl naladěn na gurmánský zážitek. Večerní běhání s NIKE po centru Prahy, kdy jsem si pořídil osobní rekord, byť nevalné úrovně, na oblíbené trati předurčilo potřebu odměnit se. A podařilo se. Až na otevrírací dobu, která by mohla být vzhledem k víkendu a k italskému konceptu delší bylo vše super. V naší středoevropské kotlině jsem určitě neokusil lepší.
> 29.08.2015 - Palanda: Velmi kvalitní...
Velmi kvalitní hamburgrárna. Jsou i lepší, ale ty zde v seznamu nejsou uvedeny.
> 28.08.2015 - Passage, Wine & Dine: Po organizovaném běhání...
Po organizovaném běhání opět nevšední záležitost. Vynikající salát z chobotniček. A nejen to.
> 27.08.2015 - YAKU BBQ: Po proběhnutí s NIKE...
Po proběhnutí s NIKE Running Clubem jsme včera zvolili asijskou kuchyni. Určitě dobrá nápad a výborná volba. Po běhání by nám asi chutnalo všude,ale zdejší záležitost je opravdu nadstandardní. Základem jsou kvalitní suroviny. S NIKE se běhá v centru Prahy každý den do konce týdne, tak určitě doporučujeme. Jestli našetříme :-D, tak se určitě ještě stavíme.
> 27.08.2015 - V Chaloupkách: Ať přemýšlím jak...
Ať přemýšlím jak přemýšlím tak, letos jsme opravdu tak dobrou gulášovou polévku měl pouze zde a ve Ztraceném mlýnu (Slapy). Tam mám zážitek pochroumaný v tom, že polévka byla vložena do mikrovlné trouby a jíst se dala až po více jak 20 minutác.
> 27.08.2015 - V Chaloupkách: Nechal jsem se zlákat...
Nechal jsem se zlákat aktuální akcí. Tak dobrou gulášovku jsem již dlouho neměl. Ostatní jídlo rovněž v pořádku.
> 23.08.2015 - Al Mulino: Už se mu Pavel nelíbil...
Už se mu Pavel nelíbil ... :D
> 23.08.2015 - Kokořín penzion: Po Tomáši Satoranském...
Po Tomáši Satoranském jsem se nechal ovlivnit i další aktérkou rozhovoru zde na GR Zlatou Adamovskou. Výletem na kole hodně vyhládlo a tak se penzion "hodil". Vše suprové. Čím dál více upřednostňuji mimopražské zážitky. Zde nelze jinak než doporučit. Paní Zlata má dobrý vkus :D. Prosím vkládejte více obdobných doporučení.
> 23.08.2015 - Café Imperial: Tak se mi stýská po...
Tak se mi stýská po koblihových válkách :D
> 23.08.2015 - Noem Arch: Zkus PAVILLON
Zkus PAVILLON
> 23.08.2015 - Lokál: Okénko na ulici s...
Okénko na ulici s možností užívat si v letních dnech na ulici a užívat si atmosféru je "to něco navíc".
> 23.08.2015 - U Fleků: Sic se jedná o tradici,...
Sic se jedná o tradici, tak co se týče jídla, tak se např. U pinkasů nabaštím lépe. Atmosféra je tam klidnější. Pivo samozřejmě U fleků na jedničku.
> 23.08.2015 - U Raušů hotel: U Raušů hodně usnuli na...
U Raušů hodně usnuli na vavřínech. Především v době kdy je přístup (příjezd) velmi špatný (nejdříve rekonstrukce bítešského náměstí následovaná skoro nemožností odbočení z D1) by měla motivovat k něčemu nadstandardnímu. Situace s jídlem na D1 se mění natolik, že odbočení a cesta do VB je již prakticky zbytečná, zvláště když opravdu žádnou nadstavbu již nenabízejí.
> 22.08.2015 - Modrý zub: Spálenou mám i pro...
Spálenou mám i pro větší klid raději než Jindřišskou.
> 22.08.2015 - Modrý zub: Jednoznačně nejlepší...
Jednoznačně nejlepší thajská kuchyně v Praze.
> 22.08.2015 - Dish Fine Burger Bistro: Pod dojmem rozhovoru s...
Pod dojmem rozhovoru s basketbalistou Tomášem Satoranským jsem se nechal opět nalákat na hambáče. Ty jsou stále výborný, ale cenově zbytečně nad úrovní. Obsluha a místo mě i nadále neoslovuje.
> 22.08.2015 - Promenáda: Sliny se sbíhají :-D
Sliny se sbíhají :-D
> 22.08.2015 - Zvon grandhotel, Gourmet Symphony: V Budějovicích ani snad...
V Budějovicích ani snad jinam nechodit. Zahrádka na náměstí je velmi příjemná pro posezení, stejně jako vlastní restaurace v prvním patře. Caesar mě chutnal a taštičky jsou fakt bomba. Obsluha je stejná jako v době kdy jsem restauraci navštívil prvně. Osobně doporučuji.
> 17.08.2015 - Ambroisie: Výhodou této restaurace,...
Výhodou této restaurace, že pravděpodobně kdykoli budete mít absolutní soukromí. :)
> 17.08.2015 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Tak to vůbec netuším o...
Tak to vůbec netuším o čem hovoříš. Co jsme napsal na tom trvám, na festivalu mě naopak nazlobili, protože tam byli nějak zvláštně. Nebo to co měli v pátek již následně neměli o víkendu. Jen by mě zajímalo jak to lze udělat, abych někoho dostal na první místo. Určitě si mě s někým pleteš.
> 17.08.2015 - Angusfarm: Je tomu tak , velmi se...
Je tomu tak , velmi se zhoršili.
> 17.08.2015 - Le Grill, The Grand Mark Hotel: Změna z Kempinski na Mark...
Změna z Kempinski na Mark je pro gurmány nezásadní. Stále vše při starém a ve vysoké kvalitě.