Profil uživatele
avatar

KUK

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  0
Oblíbenost komentářů
6
0
Počet komentářů 17
Ohodnocené restaurace 4
Účast na gastroakcích 16

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 4

Moje komentáře

> 15.08.2017 - Nautilus hotel, Goldie: Opakovaná návštěva -...
Opakovaná návštěva - vždy si najdu záminku, cesta vedla přes Tábor. Liškový krém je jak vábení sirén :-). Tentokrát telecí pečínka s houbovým rizotem a druhý den ryba dne s bramborem pečeným v husím sádle, obojí čirá radost z dokonalé chuti. Vybraná moravská vína (Marcinčák - Bokovka, Hrabal Chardonay, barique, 2013) doladila dojem k dokonalosti. Děkuji a doporučuji neminout.
> 20.03.2017 - Pot-au-feu: Pochutnal jsem si a to tak,...
Pochutnal jsem si a to tak, že velmi. Bylo mi příjemně, protože obsluha byla přátelská a pan šéfkuchař osobně servíroval pokrmy z denní nabídky. S ohledem na to, že stálý jídelní lístek jsme minuli, mohu jenom konstatovat, že nabídka dne - kohout na víně a oháňka s lanýži, byli excelentní. Byla to první a určitě ne poslední návštěva (a příště bez auta :-)).
> 18.02.2017 - Villa Richter: potřetí v rámci GRF a...
potřetí v rámci GRF a pokaždé velmi příjemný zážitek. Letošní menu opět dobře postavené, ocenil jsem i párování s vínem, obzvláště polévka si se sauvignonem rozumněla skvěle. Ráček v polévce byl efektní, maso skvělé, ale dostat se k němu bylo trochu dobrodružství. Na mléčném telecím oceňuji brunois zeleninu (mňam) - skvělý kontrapunkt k chuti telecího a lehce nasládlého pure. Dezert dokonale provedený, moc se mi líbila "hra" s vůní citronové (těsto) a limetkové kůry (prach).
> 11.02.2017 - Občanská plovárna: Jídlo dobré -...
Jídlo dobré - vynikající, nikdo si nehraje na hogo fogo, což k "dokonalosti" dovádí personál svým přístupem - je ochotný a milý, ale řekněme hodně neortodoxní. Prostě za relativně rozumnou cenu dostane velmi chutné jídlo, v celkem tuctovém prostředí ve skvělé lokalitě s milým ale nepřesným personálem. Nastavte svá očekávání do módu "prázdniny" a máte skvělý večer. Vinný líste(č)e, šikovně postavený. Skvělý dezert (mimo degustaci) Sladká rýže, mango, slané kokosové mléko. Doporučuji.
> 04.02.2017 - King Solomon: Tak trochu ambivalentní -...
Tak trochu ambivalentní - obsluha a podávané jídlo tvoří dojem, jako byste přišli na večeři domů k rodičům kamaráda. Proti tomu prezentace jídla se snaží napodobit haute cuisine (dle mého zbytečně). Pochutnal jsem si, dezert byl dokonce moc dobrý, ale celek dohromady na lepší než chvalitebnou nevydá ani náhodou.