Vyšehrad 25. - 27. května 2018

Bacchus

BacchusSpolečnost Bacchus Vins & Champagnes a.s. působí na českém trhu již od roku 1994, patří tudíž mezi dovozce vín a ušlechtilých destilátů s nejdelší tradicí na českém trhu. Zastupuje řadu renomovaných výrobců vín a destilátů, s každým ze svých dodavatelů se znají zástupci firmy osobně.

Patří mezi ně mimo jiné světoznámé značky, jako jsou:

Barron Philippe de Rothschild
Cono Sur
De Bortolif
Champage Taittinger
Domaine Tariquet


Louis Latour

Patří k nejrespektovanějším vinařstvím v Burgundsku, které vyrábí víno i z hroznů pocházejících z jiných vinic než jeho vlastních. Jejich produkty z Ardeche si postupně vybudovala pověst vín velmi vysoké kvality. V současné době řídí společnost Louis Latour již 10. generace Latourů a firma je dnes nejstarším rodinným vinařským podnikem v Burgundsku.

Všechny hrozny z vlastních vinic se zpracovávají v krásném vinařství Corton Grancey v Aloxe-Corton. Jeho budova byla první budovou ve Francii postavenou speciálně pro kvašení vína a dnes je nejstarší funkční budovou svého druhu. Její jedinečný systém výtahů a kolejnic umožňuje realizovat celý proces vinifikace pomocí gravitace. To eliminuje riziko oxidace a zbytečné přečerpávání vinného moštu.

Pověst skvělých burgundských vín závisí do značné míry na kvalitě sudů, ve kterých tato vína tráví počátečních dvanáct měsíců zrání. Rodina Latour udržuje tuto tradici používáním technik, které se jen málo změnily od středověku. Dnes produkuje více než 2000 sudů, z nichž polovinu dodává do nejlepších vinařství ve světě.Champagne TAITTINGER

Nejkrásnější vinice v Champagni původně patřily benediktinským klášterům, jejichž mniši byli zdatnými vinaři. Právě jeden z nich, odhalil na sklonku 17. století tajemství fermentovaného vína, které vstoupilo do dějin jako šampaňské.
Kolem roku 1932 Pierre-Charles Taittinger se svými bratranci oživil místní obchodování se šampaňským. Rozhodl se, že Chardonnay bude hlavní odrůdou pro jeho šampaňské, které dokáže splnit požadavky moderních konzumentů na lehkost, jemnost a eleganci vína; dále je doplněné odrůdami Pinot Noir a Pinot Méunier. Nejlepší dílo firmy Taittinger, šampaňské Blanc de Blanc, které je vyrobeno pouze z Chardonnay a nese název Comtes de Champagne, je zařazeno do vybrané společnosti nejlepších vín světa.Baron Philippe de Rothschild
Společnost Baron Philippe de Rothschild patří mezi vinařskou elitu. Základy rozsáhlé rodinné firmy položil už na konci 18. století Mayer Amschel Rothschild, obchodník z Frankfurtu. Své čtyři syny prozíravě vyslal za obchodem do největších evropských měst – Vídeň, Londýn, Neapol a Paříž. V roce 1853 baron Nathaniel zakoupil doménu v Pauillacu, jenž leží v samém srdci vinařské oblasti Médoc, a dal mu název, který se měl zapsat do dějin vinařství – Chateau Mounton Rothschild. Zavedl celou řadu novinek, jež ovlivnily pěstování vína a které po něm zavedli i jeho konkurenti, například lahvování přímo v doméně. Uvedl na trh novou značku Mouton Cadet, která symbolicky reprezentovala jeho osobu (cadet = nejmladší, Philippe byl nejmladší člen rodiny). Zavedl zvyk, který přetrval do dnešní doby: oslovovat slavné současné malíře, aby vytvářeli etikety vín Mouton Rothschild. Rozšířil firmu také o další doménu Chateau Clerc Milon. A ve spolupráci s jedním z největších kalifornských vinařů, Robertem Mondavi, vytvořil jedinečnou značku Opus One.Cono Sur
Mladá chilská společnost byla založena v roce 1993 s cílem vyrábět prvotřídní, výrazná a inovativní vína, odpovídající duchu Nového světa. Většina vinic společnosti, jako vinařství samo, se nachází 150 km jižně od Santiaga v blízkosti města Chimbarongo, přímo v srdci proslulého Colchgua Valley. Ve své krátké historii se Cono Sur zviditelnilo nejen svými velmi kvalitními víny, ale stalo se prvním chilským pěstitelem odrůdy Viognier. Je jedním z největších světových producentů révy Pinot Noir.

                                                 

Umístění v areálu:

14
Mapa festivalu


 
Až budou obsluhovat roboti, bude vhodné je na chvíli vypnout.
Anonym
Top
English