Vyšehrad 25. - 27. května 2018

Dobré Ghí

... aneb nejen ajurvédský elixír života


Víte, co se skrývá za tajemným slovem ghí? Chcete poznat jeho blahodárné účinky na lidský organismus i mysl, potěšit se jeho oříškovou chutí a zakousnout se do specialit, které z něj byly vytvořeny speciálně pro Prague Food Festival?

Ghí je čistý máselný tuk, který je získán přepuštěním a přečištěním másla. Název ghí pochází z Indie, kde je takto zpracované máslo od pradávna využíváno a velmi ceněno. Přepuštěné máslo bylo však historicky známo i u nás - naše babičky ho v této formě uchovávaly v dobách bez ledniček. Důkladně a čistě přepuštěné máslo ghí totiž vydrží opravdu dlouhou dobu i mimo lednici a pokud je správně skladováno, stává se naopak ještě kvalitnějším.

V Dobrém Ghí si pro vás s láskou a péči rodinné firmy připravili lákavé speciality i novinky z přepuštěného másla, které pochází z oblasti Českomoravské vrchoviny.

Festivalová nabídka 


Skutečný máslový popcorn, čerstvě pražený, vybrané příchutě – 2 Gr 

Sladké koblihové koule, smažené v přepuštěném másle Ghí, sypané skořicovým cukrem s kapkou akátového medu – 3 Gr

Zuzančiny gurmánské BIO sušenky - nutričně vyvážené a příjemně energetizující máslové sušenky, připravené podle receptu Zdeňky Kollárikové – 3 Gr

TASTE WASTE - Válené kokosové koule z částečně karamelizovaného másla
Částečně zkaramelizované máslo je přirozeným produktem „ z přebytků“ vznikajících při samotné výrobě důkladně přepuštěného másla Ghí a obecně je považováno za odpad. Je chutné a zdravotně nezávadné.

Tým bezobalu  


Něco domů košík


Dobré Ghí Natural 720 ML – 9 Gr

Dobré Ghí Natural 450 ML - 7 Gr

Dobré Ghí Česnek 220 ML – 5 Gr

Dobré Ghí s BIO Kokosovým olejem – 5 Gr

Dobré Ghí Natural BIO 220 ML – 5 Gr

Dobré Ghí Testovací sada 3 x 60 ML (různé příchutě) – 4 Gr


Umístění v Míčovně:

1
Mapa Míčovny


 
Střez se dobrého kuchaře a mladé ženy!
Francouzské přísloví
Top
English