Vyšehrad 25. - 27. května 2018

Ekovín

Ekovín logo"Špičková vína s přidanou hodnotou ekologie."

Spolek Ekovín sdružuje profesionální vinaře a vinohradníky zabývající se integrovanou a ekologickou produkcí hroznů a vína. Jeho cílem je především propagace moderních pěstebních technologií šetrných k životnímu prostředí.

Vinaři sdružení ve spolku Ekovín se již od roku 1992 snaží produkovat vína špičkové kvality bez reziduí pesticidů.
Podporují druhové bohatství rostlin, hmyzu a dalších organismů ve vinicích i okolní krajině. Jejich vína jsou produkována bez použití chemických pesticidů a průmyslových hnojiv. Vinice jsou chráněny především volně žijícími populacemi užitečných organismů a látkami, které zvyšují přirozenou schopnost révy bránit se napadení chorobami a škůdci. Přijďte se přesvědčit o špičkové kvalitě jejich vín!
 

Vinařství Gotberg


Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice. Vinařství vzniklo v roce 2003 a v prvních letech se zaměřilo na výsadbu nových vinohradů. První vína uvedl Gotberg na trh v roce 2010. V současné době hospodaří na 56 hektarech vlastních vinic.
Vinařství od svého vzniku vsadilo na kvalitní přívlastková vína a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy. Z bílých vín to jsou Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Muškát moravský, Rulandské šedé, Chardonnay a Sauvignon, z červených pak Frankovka, Merlot a Rulandské modré. Vína z Gotbergu byla oceněna na četných mezinárodních i domácích soutěžích.
 
Gotberg je zapojen do česko-rakouského projektu ECOWIN na ochranu přírody ekologizací vinohradnictví. Při zpracování hroznů Gotberg respektuje evropské standardy a používá nejmodernější technologie, ať už při výrobě vína v nerezových tancích nebo v tradičních dubových sudech.
 

 

Vinařství Válka


Souznění s přírodou je motto rodinného Vinařství Válka, přijaté od našich předků. Od roku 1991 budují s nadšením malou rodinnou firmu, která se naplno věnuje pěstování révy ekologickým způsobem s využitím širokých znalostí a dlouholetých zkušeností. Vinice leží na svazích Přírodního parku Výhon, 25 km jižně od Brna. Vinný sklep a vinohrady najdete v Nosislavi, kde meandruje řeka Svratka a nad ní se vlní krajina osázená révou vinnou.
Polohy, půda, slunce i vinařova práce dávají dohromady skvělá vína s jemně minerální a kořenitou strukturou. Snaží se vytvářet jedinečná vína, která mají svůj charakter. Výzvou pro víno od Válků je autenticita jejich chutí a vůní, ale i hledání a nalézání vhodné kombinace s náročnými pokrmy. Důležité je také sdělení od samotného vinaře – amatérského malíře na každé lahvi, letáku či jinde, zachycující vinařský kraj štětcem, barvami.
Specialitami vinařství jsou vína červená – kabernety, vína cuvée, laděná paní vinařkou, ale také hroznové želé, mošty a burčák.

Ekovín hrozen Ekovín degustace


Umístění v areálu:

34
Mapa festivalu


 
Až budou obsluhovat roboti, bude vhodné je na chvíli vypnout.
Anonym
Top
English