PFF 2008

INFO - RESTAURACE - MENU - PROGRAMZofin panorama
 
Mapa Zofim
NEJVĚTŠÍ GASTRONOMICKÁ PÁRTY ROKU - PŘIJĎTE I VY!
 
Základní fakta:
  • Datum: 20. – 22. 6. 2008
  • Čas: 12 – 22 hodin
  • Místo: celý areál Slovanského ostrova, palác Žofin
  • Restaurace: každý den 12 vybraných restaurací z TOP 100 z publikace Maurerův výběr GRAND RESTAURANT

PRAGUE FOOD FESTIVAL navazuje na podobné festivaly, které jsou velmi oblíbeny v mnoha zemích světa. Je oslavou gastronomie, umění šéfkuchařů a producentů jídla a pití, ale i Prahy, umění architektů, výtvarníků, hudebníků, designérů, kteří přispívají ke kráse a přitažlivosti našeho hlavního města.
 
Po úspěšném loňském ročníku, kdy historicky první PRAGUE FOOD FESTIVAL navštívilo na 8000 návštěvníků z Čech i ze zahraničí a to i přes krátkou nepřízeň počasí. Organizátoři připravují druhý ročník tohoto gastronomického svátku.
 
Pro představu: Café Imperial spotřeboval 1 metrák hovězích líček, brazilská restaurace Ambiente jen za sobotní den zpracovala 150 kg masa a Radisson SAS, Alcron prodal 80kg telecích kolen, 30kg hřibů a lišek, 20kg tuňáka a 10kg tygřích krevet a 700 porcí mini dezertů. Vypilo se 5 000 litrů nápojů.
 
V průběhu červnové třídenní akce návštěvníci ochutnají speciality z brazilské, české, francouzské, japonské a středozemní kuchyně. Denně se bude měnit cca 30 TOP restaurací z Prahy a ČR. Každý den ochutnáte speciality z dvanácti různých pražských restaurantů, které spojuje jak kvalita, profesionalita, tak výjimeční šéfkuchaři ocenění různými významnými řády.
 
Na této netradiční gurmánské akci bude zajištěn také hudební doprovod, který speciálně vybíráme, aby ladil k jednotlivým restauracím. Velkou pozornost budeme letos klást na odborné workshopy, cooking show šéfkuchařů, degustace a na program pro děti. Doprovodný program bude brzy zveřejněn.
 
Projekt získal Záštitu primátora hlavního města Prahy Dr. Pavla Béma a podporu a záštitu starosty MČ Praha 1 Petra Hejmy.


 
Kdo chce dobře jíst, nesmí urazit kuchaře.
Čínské přísloví
Top
English