Vyšehrad 25. - 27. května 2018

PFF 2009

INFO - RESTAURACE - MENU - PROGRAM


 

NEJVĚTŠÍ GASTRONOMICKÁ PÁRTY ROKU - NA VODĚ I NA SOUŠI!
Základní fakta:
  • Datum: 29.5.2009 - 31.5.2009
  • Čas: 12 - 22 hodin
  • Místo: lokalita „Mezi Mosty“, Křížovnické náměstí, Alšovo nábřeží od ul. Platnéřské až k UMPRUM, pontony na Vltavě mezi Karlovým a Mánesovým mostem
  • Restaurace: každý den 17 vybraných restaurací z TOP 100 podle publikace Maurerův výběr GRAND RESTAURANT
 
PRAGUE FOOD FESTIVAL je třídenní oslavou umění nejlepších šéfkuchařů této země, producentů nápojů a krásy hlavního města Prahy. V rámci této akce mohou návštìvníci ochutnat domácí i exotické gastronomické speciality od více než 30 restaurantů, které se umístily v TOP 100 podle nezávislé celostátní ankety Maurerův výběr GRAND RESTAURANT. Festival nabízí delikatesy české, brazilské, francouzské, japonské, středozemní, košer či thajské kuchyně... PRAGUE FOOD FESTIVAL navazuje na podobné festivaly, které jsou velmi oblíbeny v mnoha zemích světa.
Nábřeží
Velkou pozornost dáváme na odborné workshopy, cooking shows šéfkuchařů a degustace piva či vína. Pro děti je připraven dětský gurmánský koutek s hlídáním a zábavným programem. Na této netradiční gurmánské akci bude zajištěn také hudební doprovod, který speciálně vybíráme, aby ladil k jednotlivým restauracím.
 
Pro představu: Café Imperial spotřeboval 1 metrák hovězích líček, brazilská restaurace Ambiente jen za sobotní den zpracovala 150 kg masa a Radisson SAS, Alcron prodal 80kg telecích kolen, 30kg hřibů a lišek, 20kg tuňáka a 10kg tygřích krevet a 700 porcí mini dezertů. Vypilo se 5 000 litrů nápojů.
 
V průběhu červnové třídenní akce návštěvníci ochutnají speciality z brazilské, české, francouzské, japonské a středozemní kuchyně. Denně se bude měnit cca 30 TOP restaurací z Prahy a ČR. Každý den ochutnáte speciality z dvanácti různých pražských restaurantů, které spojuje jak kvalita, profesionalita, tak výjimeční šéfkuchaři ocenění různými významnými řády.
 
Na této netradiční gurmánské akci bude zajištěn také hudební doprovod, který speciálně vybíráme, aby ladil k jednotlivým restauracím. Velkou pozornost budeme letos klást na odborné workshopy, cooking show šéfkuchařů, degustace a na program pro děti. Doprovodný program bude brzy zveřejněn.
 
Projekt získal Záštitu primátora hlavního města Prahy Dr. Pavla Béma a podporu a záštitu starosty MČ Praha 1 Petra Hejmy.


 
Pospěš si s prací, nikoli s jídlem.
Čínské přísloví
Top
English