Vyšehrad 25. - 27. května 2018

PFF 2010

INFO - RESTAURACE - MENU - PROGRAM


 

„Zahrady gastronomických pokušení“
 
Základní fakta:
  • Datum: 28.5.2010 - 30.5.2010
  • Čas: 12.00 - 22.00, neděle do 21.00
  • Místo: Jižní zahrady Pražského hradu (Rajská, Na Valech a Hartigovská)
  • Přístup: vchod z Hradčanského náměstí u Zámeckých schodů, dále vstup z ulice Na Opyši nebo po Býčím schodišti z III.nádvoří 
  • Rozsah: Areál je dlouhý zhruba 500 m.
  • Restaurace: každý den 18 vybraných restaurací z TOP 100 podle publikace Maurerův výběr GRAND RESTAURANT
  • Nápoje: Mattoni (nealko), Stella Artois, Bohemia Sekt, Bacchus, vinařství Spielberg, koktejly Infinity Bar, Cloud 9 sky bar & Lounge, Káva DeLonghi
 
PRAGUE FOOD FESTIVAL je třídenní svátek jídla, který má v Čechách již dlouholetou tradici. Pod širým nebem se budou koncentrovat nejlepší šéfkuchaři a producenti nápojů této země. Návštěvníci mohou ochutnat domácí i exotické gastronomické speciality od nejzajímavějších restaurantů, které se umístily v TOP 100 podle nezávislé celostátní ankety Maurerův výběr GRAND RESTAURANT.
 
Jako každý rok, i letos jsme si dali záležet s výběrem lokality a opět jsme objevili nové unikátní místo. Minulý rok probíhal PRAGUE FOOD FESTIVAL na vodě i na souši v místě doslova královském - Pražské Benátky pod Karlovým mostem. V tomto roce se přesouváme rovnou do sídla českých králů na Pražský hrad.
 
Zahrada Rajská, Na Valech a Hartigovská jsou tři vzájemně propojené celky, které lemují celé jižní průčelí Hradu. Vstup do Rajské zahrady je vskutku pompézní - po monumentálním schodišti Josipa Plečnika. V areálu se nachází spousta architektonických skvostů jako je renesační stavba Matyášův altánek, ale také přírodních unikátů, například nejstarší dřevina na Pražškém hradě - 400 let starý tis červený. Toto místo je ale hlavně unikátní nejkrásnějším výhledem na Prahu. Zahradám védodí vyhlídka, kde se otevírá nádherný pohled na kopuli Svatomikulášského chrámu. Fontány, barokní sochy, vzrostlé stromy a romantická zakoutí to vše nabízí letošní PRAGUE FOOD FESTIVAL.
 
Dramaturgie festivalu je opět pestrá. Vybrat si budete moci z české, francouzské, japonské, středozemní, košer či asijské kuchyně… Připraven je bohatý doprovodný program a spousta novinek.
 
Opět nebudou chybět oblíbené cooking shows šéfkuchařů. Můžete se například těšit na „hvězdného“ Zdeňka Pohlreicha či Romana Pauluse, který kromě své tradiční show, představí na pódiu speciální kurzy pro děti. Redaktorky z časopisu Apetit vám zase ukážou, jak upravit jídlo pro dokonalou fotografii - tzv. food styling. Letošní novinkou bude řízená degustace olivového oleje z Andalusie. Śéfkuchař Riccardo Lucque bude prezentovat své umění na unikátním robotu Cooking Chef od společnosti Kenwood. Jednotlivé cooking shows budou probíhat na hlavním pódiu v pátek a v sobotu po celý den. Opět je skvěle vybaví firma Electrolux.
 
V neděli 30. května se v rámci festivalu můžete zúčastnit Mistrovství České republiky v točení a servírování prémiového ležáku Stella Artois. Těšte se na špičkovou gastronomii v kombinaci s pivem. Další novinkou bude prezentace pivního sommeliérství a veřejný bar Stella Artois, kde budete moci získat certifikát devíti kroků čepování a servírování tohoto belgického ležáku.
 
Dovozce vín společnost Bacchus má nejdelší tradici na českém trhu, a proto nesmí chybět na PFF. Ochutnáte vína z celého světa - Itálie, Francie, Španělsko a Argentina. Návštěvníci budou mít i ojedinělou příležitost pohovořit přímo s osobami, které se na výrobě vína v daných zemích podílejí.
 
Letos jsme se opět zaměřili na děti. Poprvé bude v nabídce speciální dětské menu v tzv. „malém“ Alcronu, kam bude vstup zakázán osobám vyšším než 140 cm. A samozřejmě pro malé šéfkuchaře budou připraveny dárečky.
 
Firma NOWACO bude na akci opět nabízet legendární zmrzlinu Häagen - Dazs, na které si pochutnávají zákazníci ve více než 70 zemích světa. Dětské mlsné jazýčky uspokojí mražené pochoutky značky Prima. U stánku NOWACO si labužníci zároveň pochutnají na čerstvých ústřicích. Společnost INTERSPAR se postará o vaši zdravou výživu. Na jejich stánku zakoupíte čerstvé ovocné, zeleninové džusy a originální studené zeleninové polévky.
 
Po celou dobu festivalu bude na místě kamera Apetit TV. Na obrazovkách u vstupů i přímo v areálu uvidí návštěvníci reportáže, upoutávky na probíhající akce, ukázky video receptů a jiné užitečné informace.
 
Od 28. do 30.5. 2010 vás zveme do Jižních zahrad Pražského hradu! Přijďte si vychutnat romantická zákoutí, krásu historické Prahy a hlavně nejlepší gastronomii. Jedinečnost této akce je v prolínání všech možných chutí a vůní doprovázených nádherným panoramatickým výhledem na město!
 
Projekt získal Záštitu primátora hlavního města Prahy a podporu a záštitu starosty MČ Praha 1.


 
Pospěš si s prací, nikoli s jídlem.
Čínské přísloví
Top
English