Vyšehrad 25. - 27. května 2018

PFF 2012

INFO - RESTAURACE - MENU - PROGRAM


 

PRAGUE FOOD FESTIVAL 2012

Základní fakta:

Datum: 25.5. - 27.5.2012
Čas: 12.00 - 21.00
Místo: Pražský hrad - Královská zahrada
Kuchaříci

Prague Food Festival je třídenní svátek jídla, který má v Čechách již tradici. Pod širým nebem vás budou okouzlovat nejlepší šéfkuchaři a sommeliéři, producenti potravin a nápojů. Návštěvníci ochutnají domácí i exotické gastronomické speciality od nejzajímavějších restaurantů z publikace Maurerův výběr GRAND RESTAURANT.

Letošní motto: „Mysli globálně, papej lokálně“ slibuje mnohé a jde skutečně o unikátní nabídku ochutnávek, které v naší zemi zatím nemají obdobu. Záštitu nad akcí převzali Livia Klausová, manželka prezidenta ČR a Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Praha.

1. Co ochutnáte?

Žabí stehýnka, ujgurské koření, ravioli z ananasu, domácí taliány, královské krevety, sicilské cannoli, smažené střevlíky, bio dobrůtky, alko i nealko koktejly, zelený ječmen, pivo, víno, kávu, fresh džusy a klasické speciality z české moderní i staročeské, orientální, asijské, francouzské, italské, čínské, vegetariánské a mezinárodní kuchyně...

2. Zase „na stojáka“?

50 gastronomických stánků
3 velkokapacitní degustační stany
přes 500 míst k sezení

3. Zvýhodněné vstupy

Aby organizátoři předešli frontám, vstupenky se prodávají na konkrétní dny, přesné časy a s označením, kterým vchodem nejlépe vstoupit do 6 hektarového areálu.
Předprodej startuje 1.4. 2012

Návštěvníci, kteří zakoupí vstupenku v předprodeji budou zvýhodněni.
400 Kč v předprodeji (zahrnuje 150 Kč vstup + 250 Kč balíček 10ti Grandů na základní ochutnávku)
450 Kč na místě (zahrnuje 200 Kč vstup + 250 Kč balíček 10ti Grandů na základní ochutnávku)

Děti do 6 let vstup zdarma.

Prvních 3 000 lidí z předprodeje na www.praguefoodfestival.cz získá navíc zdarma publikaci Maurerův výběr Grand Bar 2012 nebo Grand Restaurant 2012. Jestli patříte mezi tyto šťastlivce, zjistíte na vaší vstupence - pod čárovým kódem je zobrazena poznámka "Publikace GB/GR". K vyzvednutí budou na stánku Grand Bar v areálu Královské zahrady po celou dobu festivalu. Do rozebrání si lze vybrat mezi oběma publikacemi.

4. TOP 10

V rámci třídenního svátku jídla ochutnáte lahůdky od desítek nejlepších restaurací z Maurerova výběru Grand Restaurant 2012. Z letošní vítězné TOP 10 se účastní Radisson Blu, Alcron a La Rotonde; V Zátiší; Chateau Mcely, Piano Nobile a absolutní vítěz Terasa U Zlaté studně. Nově na festivalu poznáte třeba Aureole, Na Kopci, Chateau St. Havel, U koně, La Cucina Boscolo a další. Do PFF 2012 se aktivně zapojila i agentura CzechTourism s projektem Ochutnejte Českou republiku, jejímž cílem je propagace tradiční české gastronomie. Czech Specials budou moci návštěvníci nejen degustovat, ale také si je užít v podobě výtvarné performance pod názvem „Umění české kuchyně“.

5. Unikátní gastronomické zvláštnosti

Yasmin hotel, Noodles - brouci a hmyz na slano i na sladko
Essensia, Mandarin Oriental - experimentální laboratoř, techno-emocionální menu, poznáte, jak vzniká jídlo kosmonautů
La Truffe - vzácné francouzské lanýže
U Emy Destinnové - Marylandské krabí dortíky z USA
Café Angelato - alkoholická zmrzlina s hruškovicí, mascarpone s jahodami, balsamiková a parmezánová zmrzlina s fíky
Franc. Rest. Art Nouveau - plněné kachní žaludky
Na Kopci – žabí stehýnka

Terasa U Zlaté studně a Aria Hotel, Coda spolu se společností Bacchus Vins & Champagnes, dodavatelem exkluzivních vín, představí klasický „fine dining“ - 3-chodové degustační menu připravené z lokálních surovin párované s víny z tradičních světových vinných oblastí

6. Farmáři

Některé prestižní restaurace budou na letošním festivalu vařit též z kontrolovaných lokálních surovin, použijí produkty ze „svých“ dodavatelských farem, i bio. Každý z příznivců kvalitního jídla a pití může od 20.dubna hlasovat o nejsympatičtější farmu PFF na webu www.lidovky.cz

Organizátoři PFF a Interspar se kromě zvýhodnění "Miss farma sympatie" též rozhodli obchodně a morálně podpořit letošního vítěze X. ročníku soutěže Česká Biopotravina roku 2011 - Horský statek Abertamy. Voňavé portfólio jejich kravských, kozích a ovčích sýrů můžete ochutnávat v Míčovně.

7. Delikatesní show se 6. smyslem Whirlpool a vinná, pivní show v Míčovně

Poprvé v historii PFF otevřen přímý prodej českých i mezinárodních lahůdek nejrůznějších značek:
Fair Trade, Spar Premium, Country Life, Biopekárna Zemanka, La Bottega di Aromi/Finestra, Sýrárna "Salaš Ryžovna"
Každou hodinu probíhají gastronomické workshopy, ochutnávky zdarma a soutěže o hodnotné ceny (ke konzumaci..:-)))

8. Tváří v tvář

Čekají vás gastro-hvězdy: Riccardo Lucque, Zdeněk Pohlreich, Filip Sajler, Titus Eliáš, Táta a syn Sapíkové, Roman Paulus, Milan Hořejš, Jiří Král, Tomáš Kalina, Roman Dolejš...řezník František Kšána, sommeliér Tomáš Brůha, trojnásobný vítěz Mistrovství ČR sommeliérů, Darina Sieglová a redaktorky časopisu Apetit.

Řízené degustace vína povede jedenáctinásobný vítěz sommelierských soutěží v ČR, vítěz mistrovství světa Habanosommelier 2004 Ivo Dvořák (www.winemanshow.cz)
Párování piva s jídlem řídí Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Pod vedením mistra světa v čepování piva za rok 2010 Lukáše Svobody si to zájemci zkusí profesionálně. Nejschopnější si odnesou titul Výčepní učeň Pilsner Urquell PFF 2012 na stánku PU Master Bartender.

Ochutnáte a případně zakoupíte italské produkty značky Mammá od malých italských producentů, kteří je zpracovávají s ohledem na kvalitu a tradici. Nejluxusnější delikatesy a show z Andalusie nabídne tradičně agentura Extenda. Těšit se můžete na workshop Olivové variace v podání Enriqua Sáncheze, který patří mezi nejslavnější španělské šéfkuchaře. Jeho televizní program „Cómetelo“ i publikace o andaluské gastronomii si získaly mnoho příznivců ve Španělsku i za jeho hranicemi. Návštěvníkům PFF předvede, jak kreativně a stokrát jinak lze využít perlu španělské kuchyně -  olivy.

9. Něco navíc?

Neapolská kapela, andaluské flamenco, kubánští muzikanti a možná přijde i...basketbalová hvězda Tomáš Satoranský, nejúspěšnější handicapovaný sportovec roku 2011 Jiří Ježek, spousta slavných herců a zpěváků, kteří mají rádi PFF, např. Zlata Adamovská, Jana Štěpánková, Jitka Schneiderová, Marie Retková, Světlana Nálepková, Jana Krausová, David Švehlík, Marek Taclík, Juraj Herz, Jiří Menzel a další!

10. Bar

La casa de la Havana vieja
Každý den od 19 do 20 h na stánku La Casa de la Havana vieja - Happy Hour a minikurz Salsy taneční školy exoticDANCEntre!
Grand Bar – přímo na místě bude možnost provést hodnocení o nejlepší bar roku v celostátní anketě Maurerův výběr Grand Bar.

11. Chcete být zdraví?

Interspar nabídne k ochutnání i prodeji „koncentrovaný zdravý život“ od značek Spar Vital, Spar Natur*Pur, Spar Free From. Ochutnávka, workshopy s výživovými specialisty.
V koutku zdraví vám změří v těle tuk, vodu, glykemii, tlak..
Fresh stánek Interspar – zeleninové a ovocné džusy.

Královský nápoj ze zeleného ječmene podle Radostíny Evy Vančurové - lék proti neduhům našeho těla i ducha.

12. A co děti?

Dětský koutek bude doplněn o kuchařskou školu, kde bude profesionální kuchař s pomocníky učit děti jednoduchým a zdravým receptům. Mají také možnost sepsat svůj příběh k Dětskému činu roku a budou odměněny dárky.

13. Nápoje

Pilsner Urquell, Master, Frisco, Birell, zahraniční vína Bacchus Vins & Champagnes, domácí Bohemia Sekt, Káva De´Longhi

 
Pospěš si s prací, nikoli s jídlem.
Čínské přísloví
Top
English