Vyšehrad 25. - 27. května 2018

PFF 2015

INFO - RESTAURACE - MENU - PROGRAM - GALERIE - ŠÉFKUCHAŘI


 
Ohlédnutí za Prague Food Festivalem 2015

Motto: “Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!”

Královská zahrada Pražského hradu se stala dějištěm IX. ročníku historicky prvního gastronomického festivalu určeného pro širokou veřejnost - Prague Food Festivalu. Od 29. - 31.5. měli návštěvníci možnost ochutnávat nejrozmanitější a nejzajímavější restaurace z Maurerova výběru Grand Restaurant. V duchu motta “Nejezte, nepijte ani nežijte blbě” se tradičně představili nejlepší producenti delikates, nápojů a pokrmů. Novinkou byl doprovodný program v Míčovně: “Zdravá cesta” spojený s cooking show, degustacemi a workshopy.
 
Za tři dny navštívilo festival přes 17 tisíc gastronautů.


RESTAURACE
Pražský podnik U Emy Destinnové se stal nejúspěšnější restaurací již poněkolikáté v řadě. Americký šéfkuchař Steven Trumpfheller prozradil, že on a jeho tým za sobotu vydali asi 6000 porcí a spotřebovali 400 kg masa! Druhým v pořadí bylo KOBE, které vsadilo na velice oblíbené a původní japonské plemeno s více než tisíciletou historií, hovězí Wagyu. Velmi milým překvapením bylo třetí místo slavného pražského podniku a nováčka festivalu La Casa Argentina. Předvedli své umění při přípravě nejlepší části zadního hovězího, tzv. Picanhi a dokázali, že o maso z grilu byl opět největší zájem. Mezi další "trháky festivalu" již tradičně patřila Husí játra pod vedením Filipa Töpfera, kde se prodalo cca celkem 4000 porcí (jater, polévky, prsou a husího srdce), husích jater se spotřebovalo 1/2 tuny. Další nováček festivalu Valoria Castle & Garden Praha zase zabodoval svou nezaměnitelnou kombinací hovězích líček a koprové omáčky s karlovarským knedlíkem.
 
Dalšími lákadly bylo jako minulý rok hmyzí menu šéfkuchaře Petra Ocknechta. 24 hodin tažené kůzle balené v bránici ze Dvora Hoffmeister, hovězí pupek od Le Grill nebo tradiční francouzská mušlová polévka z brněnského La Bouchée. Slovenská restaurace Panonia prezentovala svou úžasnou domácí kuchyň v čele s haluškami, pirohy či lokši a Angusfarm nezklamal svým tatarákem s ořechy.
 
NÁPOJE & DELIKATESY
Společnost Kofola ČeskoSlovensko v Královské zahradě Pražského hradu otevřela bohatě zásobený Vodní bar a v něm kromě svého nealko portfolia představila unikátní Vodní kartu – ucelené portfolio pramenitých a minerálních vod vhodných k vínu a pro prémiovou gastronomii. Vodní karta zahrnuje tři značky: pramenitou vodu Rajec, neperlivou minerální vodu Evian a přirozeně perlivou minerální vodu Badoit. Ugova čerstvá šťáva nabídla úžasné kombinace a velký ohlas znovu vzbudila Ugova originální zmrzlina z čerstvého ovoce připravovaná před vašimi zraky.

Pivovary Lobkowicz nachystaly pro festival speciální várku piva Summer Ale z Pivovaru Vysoký Chlumec, které mělo opravdu velký úspěch. Lobkowicz načepoval téměř 10 000 piv! Velmi oblíbenou zastávkou byla Veuve Clicquot Champagne lounge, kde se vypilo přibližně 150 láhví šampaňského a kde měli návštěvníci exkluzivní možnost seznámit se s novinkou Veuve Clicquot Rich.

Naprostým tahákem byla účast hvězdy pražské barové scény, La Bodeguity del Medio. K DJ-ovi se přidávaly na parketu i malé děti, které měly možnost zatančit si v rytmu Karibiku. Ti starší ochutnávali skvělé koktejly, kterých se vypilo cca 1500 za víkend. Poprvé na letošním festivalu prezentovala svá nejlepší vína tradiční moravská vinařství, která jsou členy Českomoravského svazu vinařských podniků (ČMSVP) podporovaného Vinařským fondem. Členové tohoto vůbec nejstaršího vinařského svazu u nás jsou taková vinařství, jakými jsou Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, Habánské sklepy, Vinařství Kovacs, Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Reisten, Vinařství Baloun, Vinium, Zámecké vinařství Bzenec a Bohemia Sekt. Široké portfolio vín doplnila biovína Ekovín, kde měli návštěvníci možnost seznámit se s výběrem 8 mimořádných vinařství, která vsadila na ekologickou produkci, a zároveň se zúčastnit řízené degustace v rámci programu Zdravé cesty.
 
Milovníci sladkého si přišli na své na stáncích Bon-Bon, kde měli možnost ochutnat např. čokoládovou pralinku s kouskem česneku a Lindt, který umožnil konzumaci mnoha druhů čokolády za jednotnou cenu a párování s vínem.

Ve stáncích De'Longhi se již tradičně nabízela zdarma káva Kimbo té nejvyšší kvality z designových přístrojů.

Návštěvníci se mohli osobně setkat s redakcí časopisu Apetit, dlouholetého partnera PFF. Vařilo se, povídalo, odhalovala kulinární i redakční tajemství. Své umění představil Ladislav Dvořák, který několikrát denně učil návštěvníky připravovat tradiční čínské knedlíčky Dim Sum.

Celý festival probíhalo živé vysílání Radiožurnálu a zároveň velmi zajímavé rozhovory se zástupci z řad organizačního týmu a účastníků pod vedením skvělého Jana Pokorného.

 
 

NOVINKY FESTIVALU:


Zdravá cesta
V programu "Zdravá cesta" se představily velmi zajímavé subjekty, které popsaly vývoj zdravých a delikátních potravin od semínka a živné půdy přes plody farem až k finálním pokrmům. Koláčkova pekárna nabízela 100% žitný chléb, Koldokol oživil oskeruše a představil své unikátní biolády. Kokoza učila jak kompostovat v městských podmínkách. Ovčí farma Šonov a farma Držovice představily své jedinečné sýry a Pro-Bio ukázalo, že to jde i bez lepku. Pastafidli připravovali čerstvé těstoviny za pomoci handicapovaných kolegů a Sůl z Nového Zélandu ohromila uzenou a pečenou solí. Za restaurace se na Zdravé cestě vystřídala Terasa U Zlaté studně, o které se mluvilo celý víkend a také The Sexy Curry Company, jež pod vedením známé Sofie Smith ukázali, že i curry může být sexy.

V rámci workshopů, cooking show a degustací v Míčovně měli návštěvníci možnost vidět např.: michelinského Romana Pauluse se svým týmem, rodinu kuchařů Sapíkových, jednoho z našich nejúspěšnějších restauratérů Inda Sanjiva Suriho, jak vaří se svými dětmi.
 
De'Longhi Colosseum
Návštěvnící měli jedinečnou a zcela unikátní možnost zažít show, která u nás nemá obdoby. Gladiátorské kulinární klání ve stylizovaném Colosseu De'Longhi pod taktovkou dvoumichelinského guru Morena Cedroniho z Itálie a týmu chefů Riccarda Lucqueho. V hodinových intervalech se vedle mistra svého řemesla z Itálie v gladiátorské aréně představili šéfkuchaři Tomáš Černý z restaurace La Finestra, Miroslav Grusz z restaurace Aromi, šéfkuchař bister La Bottega Radek Hasman či Marek Pavala ze školy vaření Laboratorio.
 
Fotbalová lvíčata
Vůbec poprvé měli možnost návštěvníci ochutnat menu fotbalových reprezentantů do 21 let! Pod taktovkou šéfkuchaře Rudolfa Jurigy se ochutnávala holubí prsíčka, trhaná králičí stehna či filátka z mořského vlka a to vše v přítomnosti dvou hvězd týmu, Tomáše Kalase a Matěje Vydry.
 
Jak chutná voda?
Vodní karta, první svého druhu u nás, je výsledkem spolupráce společnosti Kofola s aquasommeliérkou Beátou Vlnkovou. Návštěvníkům Vodního baru se tak přímo od osoby nejpovolanější dostalo vysvětlení, proč je důležité nepodcenit, jakou minerální a pramenitou vodu si v kavárně či restauraci objednají.
 
Víno – Co pijeme my?
Další novinkou IX. ročníku PFF se stal stánek s poněkud záhadným názvem „Víno - Co pijeme my?“. Nápad, který vznikl v průběhu příprav na samotný festival dal základ velmi zajímavé myšlence, kterou se nám podařilo úspěšně zrealizovat. Každý den a každou hodinu naléval některý člen organizačního týmu MauMau svá oblíbená zahraniční vína.
 
Chill Out zóny
Velmi milým překvapením byla odpočinková zóna firmy Pronamel, kde si děti měly možnosti zahrát hry na konzolích a dozvědět se také jak pečovat o svůj chrup. Radio Wave připravilo pro návštěvníky Zdravé cesty v Míčovně venkovní útočiště s houpacími sítěmi a velmi příjemnou hudbou a na Střelecké cestě návštěvníci zahnízdili v Rauch Grand Lehárně. Vůbec poprvé nabídl Badoit Picnic možnost příjemné piknikové louky s ochutnávkou přírodní minerální vody Badoit a populárního focení s kuchařskými čepicemi či vařečkami. V relaxační zóně s Ceragemem odstranili zájemcům svalové napětí podél páteře. Pozadu nezůstaly ani restaurace, Farma Košík měla u svého stánku cimbálovou kapelu.
 
Dotyk – Interaktivní mapa
Ve vydáních Týdeníku Dotyk a Dotyk Byznys si mohli zájemci premiérově stáhnout interaktivního průvodce, který obsahoval všechny praktické informace, ale i různé tipy, mapu a fotogalerii šéfkuchařů.

Na své si přišli i ti nejmenší. Maxíkova školka připravila program na celý víkend plný her, soutěží a hlavně aktivního pohybu.

Stánek značky Whirlpool odhalil to nejzajímavější z aktuálních novinek v čele s řadou vestavěných spotřebičů v atraktivním designu Absolute, kterou doplnily nové modely kombinovaných chladniček.

 
Stáhněte si leták PFF 2015 - PDF
 


 


 
Pospěš si s prací, nikoli s jídlem.
Čínské přísloví
Top
English