Vyšehrad 26. - 28. května 2017

Bellevue

Bellevue
Salónek
Zahrádka
Se psem
TOP100
Farmářské produkty
Smetanovo nábřeží 18
Praha 1 - Staré Město
110 00
12–15, 17.30–23, denně

tel.: 222221443
Zvláštnost:
Místo plné kouzel – nutno okusit. Moderní designové prostory s magickými skleněnými prvky od Ronyho Plesla. Špičková gastronomická tradice – a zároveň progresivní evropské kulinářské trendy. Neopakovatelný výhled na Pražský hrad a Karlův most.
Najdete nás :
28. 5. 2017 - stánek 24

Šáda Marek


53.jpg

Marek Šáda je šéfkuchař restaurace Bellevue. Místo na pražské gastromapě si vybudoval rychlými kroky při svém tříletém působením v restauraci Mlýnec. Nyní kulinářsky čaruje již několik měsíců v restauraci Bellevue, která letos obsadila třetí pozici v anketě Grand Restaurant – Mauerův výběr a pravidelně se již několik let umisťuje v první desítce hodnocení Top Restaurace.
 
Gastronomický inovátor Marek Šáda získal své znalosti ve vyhlášených podnicích u nás i v zahraničí. Působil ve známých restauracích Flambée, Kampa park, Dégustation, ACME v New Yorku. Po návratu domů jeho kroky vedly do Zátiší Group. Na Novotného lávce v restauraci Mlýnec chystali koncepční změnu. Marek Šáda přišel v pravou chvíli a jeho bohaté zkušenosti, mladistvý elán a neotřelá kreativita, bylo to, co Mlýnec potřeboval. Odvážně se pustil do změn celého chodu kuchyně a především menu. To přispělo k tomu, že z restaurace Mlýnec, se stal gastronomický objev, který začal lákat i tuzemskou klientelu. A je to také díky českým tradičním pokrmům a surovinám, které jsou moderně a netradičně podávané.
 
V roce 2016 Marek obsadil 3. místo v české národní kuchařské soutěži Bocuse d’Or, která během dvoudenního klání prověřila nadání, invenci i kreativitu všech přítomných soutěžících.

  
Copak jestli je to zdravý, na to lidi kašlou, lidi mají rádi, když je to hlavně dobrý, pak řešej až, jestli je to zdravý…
Zdeněk Pohlreich
Top
English