Vyšehrad 25. - 27. května 2018

Smíchovský Výběr

Pryč jsou doby, kdy český pivař pil pouze ležáky a výčepní piva. Trendem dnešní doby je experimentovat a zažívat nové chutě. A právě proto je tu Smíchovský výběr, který se skládá z čtveřice originálních pivních speciálů, z nichž každé prezentuje to nejlepší z umění sládků pivovaru Staropramen, které se předává z generace na generaci.

Své místo ve Smíchovském výběru získal tradiční Granát (nejstarší dosud vařené polotmavé pivo u nás) spolu s unikátním pšeničným Nefiltrem, stále oblíbenější Extra chmelenou dvanáctkou a vracejícím se Velvetem inspirovaným tradiční anglickou recepturou. Každé z těchto piv se může pochlubit nejen exkluzivní chutí a vlastním charakterem, který mu vdechli současní i minulí sládci pivovaru, ale také jedinečným příběhem, který stál u jeho zrodu nebo u uchování receptury.Festivalová nabídka:


Návštěvníci festivalu se mohou těšit na to nejlepší z dílny pivovaru Staropramen tzv. Smíchovský výběr. Ten reprezentuje vypilovaná Extra chmelená 12 z pera J. Špačka jehož receptura je poctou zejména Žateckému poloranému červeňáku. Dále netradiční pšeničný Nefiltr Z. Luxe s recepturou inspirovanou třemi pivními světy a vybroušený třináctistupňový Granát M. Trnky, který se na Smíchově vaří od roku 1884. Chybět nemůže ani sametový Velvet s hustou krémovou pěnou a efektem padající laviny uvnitř sklenice uvařený před více než dvaceti lety R. Kuželou.

  
  


 
Dbejme spíš na to, s kým jíme a pijeme, než co jíme a pijeme.
Čínské přísloví
Top
English