Vyšehrad 25. - 27. května 2018

Vinařství B\V

B/L logoCílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost.

TECHNOLOGIE


Při postupech výroby vína jsou respektovány současné trendy i historické zkušenosti našich předků a spolu s moderní vinařskou technologií a šetrným zpracováním hroznů je vytvářen předpoklad pro jejich přetvoření v jedinečné víno, které svým projevem dokonale vyjadřuje místo odkud pochází a charakter odrůdy, ze které je vyrobeno.
I když je základem pro dokonalé víno pouze dokonalý hrozen a jakékoliv snahy o jeho další zlepšování jsou jen otázkou kvality výchozí suroviny, tak vybrané partie vín jsou dále školeny a zušlechťovány zráním ve francouzských dubových sudech typu BARRIQUE. V případě, že k tomu byla předurčena, tak získají dokonalejší strukturu, plnost a komplexnost, jak aromatického, tak i chuťového charakteru.

ODRŮDY VÍN


Odrůdy pro bílá vína jsou zastoupeny zejména Ryzlinkem rýnským, Ryzlinkem vlašským, Sylvánským zeleným, Neuburským, Veltlínským zeleným, Veltlínským červeným ranným, z burgundských odrůd Rulandským šedým a Chardonnay.
Z aromatických odrůd disponuje vinařství Muškátem moravským, Tramínem červeným, Sauvignonem a Müllerem Thurgau.
Pro produkci růžových a červených vín je zastoupeno vysoce jakostní Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe, Nitra, Neronet, André, Svatovavřinecké a Portugal modrý.

 B/L Sklepy
Sady Sady2


Umístění v areálu:

10
Mapa festivalu


 
Až budou obsluhovat roboti, bude vhodné je na chvíli vypnout.
Anonym
Top
English