Vyšehrad 25. - 27. května 2018

O co nám jde?

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější projekty v oblasti recyklace a uvědomělé spotřeby. 

Ochutnávejte, tvořte, poznávejte!

V rámci filosofie Taste Waste, která bude provázet celý X. ročník Prague Food Festivalu, připravujeme stylizovanou módní přehlídku, na které vdechnou studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze pod vedením akad. mal. Česlava Jaroše "starým šatům nový život".

Kokoza ukáže, že i v městských podmínkách se dá úspěšně zahradničit a využívat organické zbytky třeba pomocí kalifornských žížal.

V Bezobalu ochutnáte delikatesy bez použití zbytečné obalové techniky, která potraviny nejen prodražuje, ale také negativně ovlivňuje jejich výživové vlastnosti.

Prázdná láhev či nepoužívaná sklenice, kterou si přinesete, se vám před očima změní na originální kousek s novým životem na stánku Sklo Srna.

V galerii Nila milují krásné věci vytvořené s úctou k přírodě i lidem. Na festivalu představí bytové doplňky a módu, která se hlásí ke "slow fashion".

Ochutnáte žitný chléb vyráběný tradiční metodou a řadu novinek z Řemeslné Koláčkovy pekárny

Chybět nebudou kvalitní ovčí, kozí i kravské sýry z Farmy Držovice.
 
Dobré Ghí vysvětlí, čím je blahodárné přepuštěné či přečištěné máslo, jež naši předci běžně využívali.

Inspiraci pro neplýtvací a šetrný přístup ke svému okolí chystají i přední čeští umělci. Herečka a výtvarnice Jana Krausová připravuje speciální kolekci Taste Waste keramických talířů k X. výročí festivalu. Těšit se můžete také na "Gastronomický objekt ve stylu wasted" od proslulé módní návrhářky Liběny Rochové.

Uvidíte i nejúspornější automobil světa od společnosti Volkswagen

Není nám lhostejné zahlcování naší planety odpadními plasty, a proto si letos vychutnáte festivalové pokrmy ekologickým, kompostovatelným příborem od společnosti Obalynajidlo.cz 

Programový celek Jiný pohled/ Taste Waste v Míčovně vznikl díky laskavé podpoře o.s. 3 Duby


Kokoza cuketa v pytli   Kokoza jahoda


 
U jídelního stolu je jediné místo, kde se první hodinu nikdy nenudíte.
Anthelme Brillat-Savarin
Top
English